ייעוץ משכנתא ומיחזור משכנתא קיימת- Do It Smart - המובילה בתחום מחזור משכנתא ומשכנתה חדשה - תכירו משכנתא !

למידע נוסף ולתיאום פגישה

אנא מלא את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

*:
*:
*:
:
בחירה:
 
השאיפה לקנות בית, נכס היא שאיפה שמשותפת לרוב האנשים. כיוון שעלותו של נכס נדל"ן הינה גבוהה מאוד, רוב האוכלוסייה נתקלת בקושי לגייס את סכום הכסף הנדרש ועל פונה לקבלת הלוואה מהבנק. הלוואה זו נקראת משכנתא. משמעותה היא שעבוד הנכס הנקנה על ידי הלווה למלווה עד להחזרת סכום ההלוואה בתשלומים ובתנאים שנקבעו מראש בין שני הצדדים. בעצם, הנכס משמש כבטוחה להחזרת ההלוואה.
קצת רקע:
משכנתא יכולה להינתן לכמה מטרות: כאמור הלוואה לרכישת נכס, לבנייה עצמית של נכס, הרחבת נכס, מחזור משכנתא והלוואה לכל מטרה. הגוף המלווה יכול להיות הבנק למשכנתאות או אחד מהבנקים המסחריים בעלי מדור המתמחה בכך. החזר ההלוואה הוא חודשי ונפרס על גבי שנים, בממוצע בין 5 ל-30 שנים, ומורכב מהקרן (סכום ההלוואה) והריביות שנקבעו.
ריביות:
כמו בכל הלוואה אחרת גם את זו הבנק מתמחר בריבית. כיוון שמדובר בהלוואה גדולה ולטווח ארוך ישנו היצע גדול יותר של מסלולי ריביות. מסלולים אלה הם תולדה של שני פרמטרים בסיסיים: לוח סילוקין (שיטת החזר ההלוואה) וההצמדה או אי ההצמדה למדד.
מסלולי הלוואה:
ניתן לומר בגדול כי יש ארבעה מסלולי הלוואה עיקריים שמציעים לנו היום. הלוואה צמודה למדד בריבית קבועה, זהו מסלול אשר בו סכם הקרן צמוד למדד המחירים לצרכן ואילו הריבית בו נשארת סטטית. לעומתו, במסלול הלוואה צמודה למדד בריבית משתנה, הריבית מתעדכנת אחת לכמה זמן. במסלול הלוואה בריבית פריים הקרן צמודה לריבית הפריים שקובע בנק ישראל בתוספת 1.5%. ובמסלול הלוואה צמודה למט"ח סכום הקרן צמוד לשער של מטבע חוץ כגון אירו/דולר.
שילוב בין מסלולים:
חלק מהבנקים מאפשרים ולעיתים אף ממליצים לשלב בין כמה מסלולי הלוואהשונים וליצור בעצם תמהיל משכנתא. כיוון שמדובר בהלוואה גדולה לאורך שנים יש לתכנן אותה בצורה הנכונה והאופטימלית ביותר. לכן לעיתים שילוב של כמה מסלולים לתקופות זמן שונות הינו הפתרון הנכון ביותר.
ההחזר החודשי:
את פריסת תשלומי החזר ההלוואה בדרך כלל מחשבים מראש בטבלה הנקראת לוח סילוקין. שלושה סוגי הלוחות הנפוצים ביותר הם: "שפיצר", "קרן שווה" ו-"בלון".
 
 
כל הזכויות שמורות ל- DO IT SMART