ייעוץ משכנתא ומיחזור משכנתא קיימת- Do It Smart - המובילה בתחום מחזור משכנתא ומשכנתה חדשה - משכנתא הפוכה

למידע נוסף ולתיאום פגישה

אנא מלא את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

*:
*:
*:
:
בחירה:
 
משכנתא הפוכה

 

לצאת לגמלאות ברמת חיים נאותה עם גג בטוח מעל ראשך!

משכנתא הפוכה הינה משכנתא המיועדת למבוגרים מגיל 60 ומעלה, אשר בבעלותם דירת מגורים ללא משכון או שעבוד.המשכנתא משמשת מקור הכנסה נוסף במתן אשראי חד פעמי או בקצבה חודשית, ללא צורך בהחזרים שוטפים, תוך המשך מגורים בדירה או מעבר לבית אבות. מתן ההלוואה מותנה ברישום שעבוד הנכס לטובת הגוף המלווה.  

תוחלת החיים רק עולה ואיתה גם המודעות לאיכות החיים בגיל הזהב. אנשים עובדים כל חייהם ולעת זקנה מעוניינים ליהנות מהחיים הטובים ללא דאגות כלכליות, להרחיב אופקים, לשחק ולבלות עם הנכדים והילדים, ללא רצון להוות נטל כלכלי על המשפחה הקרובה. יחד עם זאת ההוצאות השוטפות ממשיכות ופעמים רבות ישנם גם צרכים רפואיים שעלותם יקרה. מעבר להכנסה מקצבת זקנה, פנסיה, קצבאות, עזרה משפחתית ועוד, משכנתא הפוכה יכולה להוות מקור הכנסה נוסף ולעיתים אף היחיד.

מכשיר פיננסי חכם ומתקדם

 משכנתא הפוכה הינו מכשיר פיננסי מתקדם הקרוי גם "Reverse-Mortgage". מכשיר הנותן פיתרון לקשישים להמשיך להישאר בסביבה המוכרת והנוחה להם, ללא צורך במכירת ביתם ובמעבר לשכירות לשם מימון הוצאותיהם וללא צורך בהוצאה כספית שוטפת מצד המשפחה הקרובה. משכנתא הפוכה מתאימה למי שמתכנן לגור בביתו לאורך זמן וצריך את ההלוואה לטווח ארוך במיוחד.


במשכנתא הפוכה התנאי היחיד הדרוש לקבלת ההלוואה הינו בד"כ דירת המגורים של הקשיש, אין צורך בהוכחת הכנסות שוטפות או בערבים לקבלת ההלוואה וכן אין דרישה לבחינה רפואית או לביטוח חיים, דבר המקל מאד על קבלת ההלוואה. יש לציין כי הבעלות על הדירה נשארת בידי הקשיש ולעולם אינה עוברת לידי נותן ההלוואה. גובה ההלוואה שניתן במסגרת משכנתא הפוכה הינו בטווח בין 50%-15% משווי הנכס ולא מעבר לסכום בשקלים השווה ל-500 אלף דולר ולנכסים ששווים המינימאלי עומד על 750 אלף ש"ח. ככל שהקשיש מבוגר יותר או שווי הדירה גבוה יותר, סכום ההלוואה שניתן לקבל בהלוואה הינו גבוה יותר.
 

סוגים שונים של משכנתא הפוכה

ישנם מספר סוגים של משכנתא הפוכה. משכנתא הפוכה ששכיחה יותר הינה משכנתא המיועדת לקשישים אשר ממשיכים להתגורר בביתם. התנאי להחזר ההלוואה במקרה זה הינו רק במידה והקשיש עובר לבית אבות ואז עליו לפרוע את ההלוואה תוך שבע שנים או במצב שהוא נפטר. במקרה פטירה של שני בני הזוג, ניתנת אפשרות ליורשים הזכות להחזיר את ההלוואה והריבית תוך שנה מיום פטירת בעלי הנכס שהורישו אותו. ישנה אפשרות נוספת לקבלת משכנתא הפוכה שמיועדת לשם מימון מעבר לבית אבות או דיור מוגן כאשר התנאי להחזר ההלוואה במקרה זה הינו רק לאחר שהדייר עוזב את בית האבות או נפטר. פירעון ההלוואה והריבית שנצברה נעשים בד"כ ע"י מכירת הבית ע"י הלווים או יורשיהם והוא יכול להיעשות בכל עת ללא קנסות פירעון כאשר את היתרה מעבר לתשלום ההלוואה יקבלו הלווים או היורשים. יתרון חשוב במשכנתא הפוכה הוא שסכום החזר ההלוואה הכולל לא עולה על שווי הבית, כך שבמידה ובסופו של דבר מכירת הבית אינה מכסה את החוב - אין צורך להשלים את היתרה.
 
מהן העלויות למשכנתא הפוכה?
 
העלויות הכרוכות במשכנתא הפוכה כוללות דמי ניהול חודשיים המצטרפים ליתרת ההלוואה + שמאות לנכס המשועבד, עלות פתיחת תיק ועלות עו"ד לצורך חתימה על מסמכי ההלוואה. מעבר לעלויות אלו לא צפויות עלויות נוספות במשכנתא הפוכה ויש לציין שקבלת ההלוואה פטורה ממס ואינה פוגעת בזכות פנסיונית כזו או אחרת.


לסיכומו של עניין...

לסיכום, משכנתא הפוכה מהווה מכשיר מימוני חדש המוצע היום על ידי גופים מסחריים על מנת לאפשר לקשישים מקור מימון נוסף, במידה והם אינם נהנים מהכנסות המספיקות לקיומם. האפשרות לשעבד את הבית לטובת ההלוואה מאפשר לקשיש לקבל הלוואה בסכום גבוה ללא צורך בהצגת הוכחות על כל הכנסות כלשהן וללא צורך בהחתמת ערבים, וכך לשפר את איכות חייו מבחינה כלכלית. כיוון שקשישים רבים מתקשים מאוד להיפרד מבית שאליו היו רגילים ובו חיו זמן רב, לקיחת משכנתא הפוכה מאפשרת להם להמשיך לגור בביתם עד סוף חייהם. יש לציין כי משכנתא הפוכה פופולארית מאד בעולם המערבי ובארץ היא זוכה לאהדת משרד האוצר ובנק ישראל. 
 
אנו מלווים את לקוחותינו בכל ההליך מרגע הגשת הבקשה למוסדות הפיננסיים השונים ועד קבלת המשכנתא בפועל, כולל ליווי עו"ד צמוד ושמאות מקרקעין ומתוגמלים על בסיס הצלחה בלבד.
 
 

כל הזכויות שמורות ל- DO IT SMART