ייעוץ משכנתא ומיחזור משכנתא קיימת- Do It Smart - המובילה בתחום מחזור משכנתא ומשכנתה חדשה - מהי משכנתא?

למידע נוסף ולתיאום פגישה

אנא מלא את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

*:
*:
*:
:
בחירה:
 
מהי משכנתא?

 
משכנתא הינה הלוואה מהבנק בשעבוד נכס נדל"ן. 
 
ישנם מס' מאפיינים בולטים למשכנתא:

1. סכום המשכנתא - לרוב, סכום ההלוואה שניתן במשכנתא הוא סכום גדול יחסית להלוואה רגילה בבנק ונאמד במאות אלפי שקלים ואף יותר. בתקופה של היום בה מחירי הנדל"ן לא מפסיקים לעלות, סכום המימון שנדרש מהבנק רק עולה ובהתאמה גם סך הריביות המצטברות שהבנק גובה, לכן החשיבות לייעוץ חוץ בנקאי למשכנתא מתאימה וחסכונית רק גוברת.רוב המשכנתאות ניתנות עד מימון של 70% מערך הנכס הנרכש.
2. בטחונות - במשכנתא, הערובה להחזרת ההלוואה הוא שעבוד נכס הנדל"ן.לעיתים הבנק דורש הכנסת לווים נוספים או ערבים כבטחון נוסף למתן המשכנתא.
3. תקופה - בד"כ מדובר בתקופה ארוכת טווח שיכולה להגיע עד 30 שנה. ככל שהתקופה ארוכה יותר כך ההחזר החודשי נמוך יותר.
4. גובה ריבית – ישנם עשרות סוגים שונים של מסלולי משכנתאות והריביות שונות ממסלול למסלול ומבנק לבנק. כמו כן, פעמים רבות, אורך תקופת המשכנתא המבוקשת משפיע אף הוא על תמחור הריבית בבנק.
5. הסכם הלוואה – בדרך לקבלת משכנתא על נוטל המשכנתא לחתום על הסכם הלוואה משפטי בבנק. הסכמי ההלוואה שונים מבנק לבנק ומשפיעים על כל התנהלות המשכנתא לטווח הארוך.
 

 

האם אתם זכאים לקבל סיוע מהמדינה ?
 
משרד הבינוי והשיכון מעניק לזכאים משכנתאות לרכישת דירה, בנייה או הרחבת דירה. הזכאות נקבעת עפ"י פרמטרים אישיים כגון: שנות נישואין, מס' ילדים, מס' אחים ואחיות ועוד וכן עפ"י אזור ההתיישבות. המשכנתא ניתנת בריבית מוזלת במסלול קבוע צמוד מדד ועם אפשרות לפירעון בכל עת. על פי רוב מדובר בסכום יחסית קטן לסכום המשכנתא הנדרש ועל כן שאר הכספים ניתנים כהלוואה משלימה בתנאי הבנק. סכום הזכאות נכלל בסכום המשכנתא המאושר בבנק ולא ניתן מעבר לו. (ראה "מחשבון זכאות לסיוע במשכנתא" בדף קישורים מומלצים).
 
 
סוגי המשכנתאות
 
רוב המשכנתאות בישראל ניתנות לצרכי דיור: רכישת נכס יד ראשונה או יד שניה וכן בנייה עצמית. במהלך חיי המשכנתא ניתן למחזר את המשכנתא ע"י שינוי המסלולים והריביות במידה ומשתלם לעשות זאת. ישנן גם אפשרויות נוספות לקבלת הלוואה כנגד שעבוד הנכס כגון: משכנתא לכל מטרה, נדל"ן מסחרי, משכנתא הפוכה  ועוד. במקרים אלו הבנק מתמחר את המשכנתא בריביות גבוהות יותר מאשר רכישה או מחזור. 
 

 
עודף מידע מבלבל

כמה מביניכם החליטו להסתער על עולם המשכנתאות ומנסים ללמוד אותו לבד - קוראים בפורומים, וברשתות חברתיות, מקשיבים עד אין קץ לעצות חברים ומשפחה, עוברים מבנק לבנק ומה לא... אך ככל שעובר הזמן הבלבול רק גדל ומבינים עד כמה לא מבינים. לבסוף מועד ההחלטה על לקיחת המשכנתא מתקרב וברוב המקרים, עקב עודף מידע מבלבל, ההחלטה המתקבלת אינה הכלכלית ביותר במקרה הטוב גם אם באותו שלב היא נראית ככזו, ובמקרים אחרים אף גרועה. 

מתי כדאי להיעזר עם מומחה משכנתאות של DO IT SMART?
 
בכל עת ובכל עסקה.
משכנתא הינה מוצר פיננסי הרבה יותר מתוחכם מאשר רק ריבית. כאשר אתם חותמים על משכנתא בבנק, אתם חותמים על הסכם משפטי ארוך טווח ובסכומים גבוהים שישפיעו עליכם מבחינה כלכלית גם בטווח הקצר וגם לטווח הארוך. ישנו ניגוד אינטרסים גדול בין נוטלי המשכנתאות לבנקים כאשר כל בנק מנסה לקדם את המסלולים הייחודיים שלו וכן את אלה הרווחיים ביותר עבורו. כל אדם המעוניין לקבל ייעוץ מקצועי לצרכיו וליווי צמוד להשגת התנאים המשתלמים ביותר במשכנתא שיחסכו לו עשרות ואף מאות אלפי שקלים, כל אדם שרוצה להגשים חלום ושיאשרו את בקשתו ללא טרטור, בירוקרטיה וקשיים, יכול להיעזר בשירותים שלנו.
 
 

לייעוץ ראשוני חינם ללא התחייבות וללא עלות אנא מלאו את הפרטים מטה.
כל הזכויות שמורות ל- DO IT SMART